Polecaj i zarabiaj w branży #ERP

Sprawdź

Masz Kandydata lub Klienta? Odezwij się do nas.

Sprawdź

Znajdź z nami wymarzoną pracę

wyszukaj najlepsze oferty

ozdoba
oferty pracy

Kandydat

Etapy rekrutacji

etapy

Znajdujesz ofertę i wysyłasz CV

Przez zakładkę Oferty Pracy

Rozmowa z PracBaza

Kontaktujemy się z Tobą w dogodnym momencie, by porozmawiać o specyfice rekrutacji i ofercie pracodawcy. Odpowiadamy na wszystkie Twoje pytania.

Spotkanie rekrutacyjne u pracodawcy

Na tym etapie ustalane są wszystkie szczegóły zatrudnienia z pracodawcą, a także oceniasz czy firma się Tobie podoba. Przez cały proces jesteśmy Twoim doradcą i oferujemy swoją pomoc, również w kwestii kontaktu z pracodawcą.

Oferta zatrudnienia od pracodawcy

A także ustalanie terminu rozpoczęcia pracy, warunków umowy, okresów wypowiedzenia i wszystkich innych kwestii, w których również jesteśmy w stanie pomóc.

pytania
ikona plus

Z angielskiego Enterprise Resource Planning, czyli system informatyczny służący do planowania zasobów przedsiębiorstwa. W XXI wieku każde przedsiębiorstwo potrzebuje systemu ERP, aby działać wydajnie i skutecznie. Sam system natomiast, jest dopasowany do potrzeb danej firmy z konkretnej branży. Na rynku są systemy ERP dla logistyki, produkcji, księgowości, sprzedaży, zamówień, kadr i płac, szkolnictwa, samorządów, szpitali oraz wszelkich innych obszarów jakie tylko funkcjonują w firmie. Dopasowywaniem takich systemów do potrzeb zarówno korporacji jak i małych i średnich przedsiębiorstw, zajmuje się Wdrożeniowiec Systemów ERP.

ikona plus

Konsultant Wdrożeniowy – nazwa stanowiska pracy (w ofertach stanowisko to określane jest również jako Wdrożeniowiec Systemów Informatycznych, Wdrożeniowiec ERP, Specjalista ds. wdrożeń ERP itp.), które oznacza zawsze ten sam wysoce wyspecjalizowany zawód w obszarze IT. Osoba na takim stanowisku zajmuje się wdrażaniem, czyli dopasowywaniem systemu informatycznego oraz  poszczególnych modułów, które się na niego składają, do potrzeb i wymagań określonych przez Klienta.

Wdrożeniowiec jest specjalistą w konkretnej dziedzinie (np. księgowości, produkcji, logistyce, kadrach i płacach). Dzięki posiadanej wiedzy oraz bardzo dobrej znajomości systemu ERP, dopasowuje go dla Klienta.

Podsumowując, Wdrożeniowiec ERP ustawia system tak, by maksymalnie zwiększyć efektywność pracy na danym stanowisku w firmie, przy zachowaniu pełnej przejrzystości systemu pod kątem zarządzania i planowania zarówno dla pracowników, jak i kadry zarządzającej.

Idealnie jeśli lubisz lub interesujesz się informatyką, nowinkami technicznymi i nie boisz się ciągłego doskonalenia.

Ważne: Wdrożeniowiec ERP w 90% przypadków nie programuje, zwykle zajmują się tym Programiści, z którymi wdrożeniowiec współpracuje.

ikona plus

Poszukujemy każdego – bez względu na doświadczenie – kto miał okazję pracować z systemem ERP różnych producentów dostępnych na rynku np. Comarch, Enova365, Microsoft, SAP i inne.

Realizujemy trzy szczeble rekrutacji dla naszych Klientów, które wynikają z różnych potrzeb firm wdrożeniowych i poziomu doświadczenia kandydatów:

 1. jako użytkownik systemu (wykorzystując system w codziennej pracy)
 2. jako kluczowy użytkownik (pracując w danym obszarze zawodowym i posiadając wiedzę z tego obszaru oraz biorąc udział we wdrażaniu systemu od strony użytkownika – współpracując z wdrożeniowcami)
 3. doświadczony Wdrożeniowiec ERP (to osoby, które potrafią samodzielnie wdrażać określony system ERP)

Równie istotne jest doświadczenie zawodowe w jednym z obszarów, w którym docelowo pracuje wdrożeniowiec:

 • księgowość, finanse, rachunkowość, kadry i płace
 • logistyka, systemy magazynowania
 • produkcja, technologia produkcji, zarządzanie produkcją
 • zamówienia, zakupy produkcyjne i magazynowe

Dodatkowo umiejętności pozwalające na przetwarzanie danych czy ich porządkowanie są bardzo mile widziane:

 • znajomość MS Excel, VBA
 • MS SQL – tworzenia zapytań zaportów

UWAGA: Żaden brak w/w kompetencji nie przekreśla szansy na zostanie wdrożeniowcem.

ikona plus

Jeśli nie posiadasz doświadczenia w samodzielnym wdrażaniu systemów ERP a znasz jeden z poniższych obszarów, Twoje szanse są spore. Obszary zawodowe:

 • księgowość, finanse, rachunkowość, kadry i płace
 • logistyka, systemy magazynowania, WMS, work flow
 • produkcja, technologia produkcji, zarządzanie produkcją
 • zamówienia, zakupy produkcyjne i magazynowe, sprzedaż

Praca jako Konsultant Wdrożeniowy opiera się o wiedzę zawodową zdobytą w pracy, gdyż Wdrożeniowiec ERP pomaga Klientom z w/w obszarów w sprawie codziennych zagadnień. Warto wówczas wiedzieć jak wygląda praca od strony Klienta by mu lepiej pomóc.

Pracodawcy oferują na początku w ramach zatrudnienia przeszkolenie a więc możliwość by „wejść” w nowy zawód od podstaw. W trakcie przeszkolenia możesz się nauczyć systemu od strony eksperta, jak pracować z Klientem przy wdrożeniu, jak zmodyfikować system i wiele więcej.

Zapraszamy do Oferty pracy

ikona plus

Rekrutujemy kandydatów dla partnerów i producentów systemów informatycznych np. Comarch, Soneta, Microsoft, SAP, Sage i wielu innych. Dzięki czemu specjalizujemy się w wszystkich eksperckich obszarach biznesu, kluczowych dla funkcjonowania przedsiębiorstw:

 • księgowość
 • kadry i płace
 • produkcja
 • logistyka
 • sprzedaż
 • programowanie

Zapraszamy do zakładki Oferty pracy

ikona plus

PracBaza powstała po to by rekrutacje odbywały się w miłej i przyjacielskiej atmosferze z zachowaniem zasady profesjonalnego partnerstwa. Dobieramy najlepsze oferty pracy, współpracujemy z wyjątkową grupą ludzi z bardzo eksperckiej grupy zawodowej, odpowiadając przy tym na potrzeby rekrutacyjne Klientów.

Odpowiednie rekrutacje to nie tylko po prostu dobrze wykonana praca, tysiące kontaktów, dziesiątki rozmów dziennie z wyjątkowymi Kandydatami i Klientami, lecz również właściwe podejście do drugiego człowieka.

PracBaza to My

Zapraszamy do współpracy i zapoznawania się z naszymi ofertami pracy.

Bądź zawsze na bieżąco

Zapisz się na newsletter