ERP Wydarzenia ERP

Rynek ERP się zmienia – newsy z rynku 2023/2024

Rynek systemów ERP (Enterprise Resource Planning) jest dynamicznie zmieniającym się sektorem, który odgrywa kluczową rolę w optymalizacji procesów biznesowych firm na całym świecie. Systemy ERP umożliwiają integrację różnorodnych funkcji operacyjnych – od finansów i HR po produkcję i łańcuch dostaw – w jednym oprogramowaniu, zapewniając tym samym lepszą efektywność, przejrzystość i możliwość zarządzania danymi w czasie rzeczywistym.

Ostatnie lata czy nawet miesiące przyniosły szereg znaczących zmian na rynku ERP, szczególnie w Polsce, gdzie doszło do kilku ważnych przejęć i fuzji.
To są wyłącznie niektóre przykłady, bardziej rozpoznawalnych firm na rynku. Jeśli jesteście ciekawi więcej takich informacji – dajcie znać w komentarzach. 

Przejęcia i fuzje na rynku ERP

  1. Gavdi i SD Worx,: W lutym 2023 Gavdi została wykupiona przez SD Worx. Europejski dostawca rozwiązań kadrowo-płacowych, SD Worx, przejął Gavdi Polska, lidera rynku SAP HR w Polsce, który dotychczas należał do duńskiej Grupy Gavdi. Gavdi Polska, z centralą w Warszawie, świadczy usługi konsultingowe i wsparcia aplikacji SAP HCM (Human Capital Management) i SAP SuccessFactors – źródło
  2. BPX i Milestone Dom Wdrożeniowy: W dalszym ciągu 2023 roku BPX poszerzyło swoje kompetencje przez przejęcie Milestone Dom Wdrożeniowy z Wrocławia, firmy wdrożeniowej specjalizującej się w rozwiązaniach ERP. To strategiczne posunięcie umocniło pozycję BPX jako jednego z czołowych dostawców kompleksowych usług ERP na polskim rynku. – źródło
  3. EIP Dynamics i Alna Business Solutions: 20 maja 2022 roku firma Digital Mind, znana z cyfryzacji procesów biznesowych, przejęła 100% udziałów w Alna Business Solutions, liderze dostarczania rozwiązań ERP na Litwie i w Polsce. To przejęcie pozwoliło Digital Mind na znaczne rozszerzenie swojego portfolio produktów i usług. – źródło
    Następnie transakcja przejęcia EIP Dynamics przez Digital Mind, w której to EIP Dynamics zostanie zintegrowane z Alna Business Solutions Sp. z o.o. Polska, ma zostać zakończona na początku 2024 roku. – źródło

Podstawowe pojęcia

  • Fuzja to proces, w którym dwie lub więcej firm łączy się, tworząc nową jednostkę. Fuzje mają na celu zwiększenie wartości rynkowej, rozszerzenie oferty produktów lub usług i osiągnięcie lepszej efektywności.
  • Przejęcie to nabycie kontroli nad inną firmą poprzez zakup większościowego pakietu jej akcji lub aktywów. Przejęcia pozwalają firmie na szybkie wejście na nowe rynki lub poszerzenie swojej oferty.

Jako firma PracBaza mamy tą przyjemność, że działając na rynku ERP od 2018 o wielu informacjach słyszymy z pierwszej ręki bezpośrednio od naszych Klientów czy Kandydatów. Jest to prawdziwy zaszczyt i przywilej móc współtworzyć jedną z bardziej dynamicznie rozwijających się branży w gospodarce jaką są firmy produkujące i wdrażające systemy ERP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *