Aktualności ERP

Niedoskonałość w Rozpoznawaniu „Microsoft Dynamics”. Obalamy mity!🤔💼

W świecie technologii, terminologia jest kluczowa. Jednak zdarza się, że nawet profesjonaliści czasem mieszać mogą nazwy produktów. Przykładem takiej sytuacji jest mylenie terminu „Microsoft Dynamics.” To jakby pisać, że szukamy systemu Windows, nie precyzując, jaka konkretna wersja systemu nas interesuje.

W dziedzinie systemów ERP (Enterprise Resource Planning), „Microsoft Dynamics” nie jest jednym spójnym produktem. To, co Microsoft oferuje, to cała rodzina różnych produktów zaprojektowanych do różnych celów i dostosowanych do różnych rodzajów firm.

Niestety, mylenie tych nazw jest dość powszechne. Pracodawcy, agencje rekrutacyjne oraz osoby pośrednio zajmujące się ERP często używają „Microsoft Dynamics” w ogólnym kontekście, nie zdając sobie sprawy, że są to różne produkty. My jako PracBaza – agencja wyspecjalizowana w systemach ERP szczególno mocno zwracamy na to uwagę. Gdyż nasi Kandydaci, którym szukamy pracy jeszcze mocniej niż my zwracają uwagę o jakim systemie mówimy!

Dlatego warto zrozumieć, że kiedy mówimy „Microsoft Dynamics”, musimy precyzować, którą z linii produktów mamy na myśli. Oto niektóre z nich:

  1. Microsoft Dynamics 365 Business Central: To rozwiązanie stworzone z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach, umożliwiające zarządzanie różnymi aspektami działalności.
  2. Microsoft Dynamics 365 Finance and Operations: To bardziej rozbudowane narzędzie, skupiające się na zarządzaniu finansami i operacjami biznesowymi.
  3. Microsoft Dynamics 365 Customer Engagement: To platforma CRM (Customer Relationship Management) pomagająca w zarządzaniu relacjami z klientami.
  4. Microsoft Dynamics 365 Supply Chain Management: Dedykowane rozwiązanie dla zarządzania łańcuchem dostaw i procesami produkcyjnymi.
  5. Microsoft Dynamics AX: Skierowane do większych przedsiębiorstw, oferuje kompleksowe zarządzanie procesami biznesowymi.

Dlaczego to jest ważne? Wszystkie te produkty różnią się cezami, możliwościami i obszarami, do których są przeznaczone. Myląc je, można spowodować błędy w procesie rekrutacji lub wyboru odpowiedniego systemu ERP dla firmy.

Dlatego, zamiast używać „Microsoft Dynamics” w oderwaniu od kontekstu, warto być precyzyjnym i określać, który konkretny produkt z rodziny Microsoft Dynamics jest nam potrzebny. Dzięki temu unikniemy nieporozumień i doprowadzimy do bardziej efektywnych działań w obszarze ERP. 💻🔍

Czy Wy też spotkaliście się z takim nieporozumieniem w kontekście „Microsoft Dynamics”? Dzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach! 👇💬

Jedna odpowiedź do “Niedoskonałość w Rozpoznawaniu „Microsoft Dynamics”. Obalamy mity!🤔💼”

  1. A, tak, spotkałem się 🙂 Nie tylko zresztą z MS Dynamics – firmom zdarza się poszukiwać „wdrożeniowców Comarch” nie precyzując, jakiego systemu… a przecież XL i Optima mocno różnią się funkcjonalnością i możliwościami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *