Aktualności ERP Konsultant ERP O PracBaza

Wdrożeniowiec ERP i Programista – jakie są różnice?

Współczesny rynek IT rozwija się w błyskawicznym tempie, dostarczając wiele specjalizacji w zakresie technologii informacyjnych. Dwie z tych specjalizacji, choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się podobne, to mają wiele różnic. Mowa tu o konsultantach wdrożeniowych ERP oraz typowych programistach. Agencja rekrutacyjna PracBaza, specjalizująca się w branży ERP, doskonale rozumie te różnice. Oto kilka kluczowych aspektów, które je wyróżniają:

 1. Zakres pracy:
  • Konsultant wdrożeniowy ERP: Specjalizuje się w implementacji oraz dostosowywaniu systemów ERP do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Praca polega nie tylko na technicznej stronie wdrożenia, ale również na analizie procesów biznesowych i ich optymalizacji w systemie.
  • Programista: Skupia się na pisaniu, testowaniu i utrzymaniu kodu. Ich głównym zadaniem jest tworzenie aplikacji i rozwiązań software’owych.
 2. Interakcja z klientem:
  • Konsultant wdrożeniowy ERP: Bezpośredni kontakt z klientem, często uczestniczy w spotkaniach i szkoleniach, aby zrozumieć potrzeby biznesowe klienta i dostosować system ERP do nich.
  • Programista: Chociaż programiści też mają interakcje z klientami, są one zazwyczaj pośrednie, poprzez zespoły wsparcia czy QA.
 3. Umiejętności miękkie:
  • Konsultant wdrożeniowy ERP: Musi posiadać silne umiejętności komunikacyjne, zdolności negocjacyjne i prezentacyjne, a także umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.
  • Programista: Chociaż umiejętności miękkie są również ważne dla programistów, to nie są one tak bardzo akcentowane jak w przypadku konsultantów ERP.
 4. Baza wiedzy:
  • Konsultant wdrożeniowy ERP: Musi znać konkretne systemy ERP, ich moduły oraz zrozumieć procesy biznesowe w różnych branżach.
  • Programista: Koncentruje się na technologiach, językach programowania oraz narzędziach, które są używane do tworzenia oprogramowania.

W agencji rekrutacyjnej PracBaza doskonale rozumiemy, jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma stanowiskami. Nasze doświadczenie pozwala nam dokładnie dopasować kandydatów do odpowiednich ról w branży ERP. Jeżeli poszukujesz specjalistów w tej dziedzinie lub jesteś specjalistą chcącym znaleźć odpowiednie stanowisko, zachęcamy do współpracy z nami. Z nami Twoja przyszłość w świecie ERP jest w dobrych rękach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *