ERP

Czy firma może przetrwać bez ERP?

ERP na przestrzeni lat zmieniają się

Systemy ERP w swoim pierwotnym założeniu miały służyć planowaniu potrzeb materiałowych przedsiębiorstwa. Jednak na przestrzeni lat wymagania co do samej technologii ERP zmieniły się na tyle, że ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie firmy w jakimkolwiek obszarze, bez wsparcia zintegrowanego systemu zarządzania.

Obecnie systemy ERP są niczym układ nerwowy przedsiębiorstwa

Zintegrowane systemy informatyczne klasy ERP zbierają informacje ze wszystkich zakątków działalności firmy, a następnie przenoszą je do systemu przetwarzając, analizując i integrując. Wsparcie ERP widoczne jest od obsługi zamówień Klientów i realizację dostaw przez gospodarkę magazynową, planowanie i zarządzanie produkcją po obsługę rachunkowości i kwestie kadrowo-płacowe. Warto zwrócić uwagę, że współczesne systemy ERP nie są narzędziem wspierającym wyłącznie kadrę zarządzającą w firmie, a usprawniają pracę wszystkich działów, w których zostały wdrożone.

Czy firma może przetrwać bez ERP?

Ciężko sobie wyobrazić nowoczesne przedsiębiorstwo bez zaimplementowanego systemu klasy ERP. Posiadanie dopasowanego i dobrze skonfigurowanego systemu ERP to obecnie standard w średnich i dużych przedsiębiorstwach. System ERP to oszczędność czasu, pieniędzy i zasobów, to usprawnienie procesów i eliminacja błędów. Co ważne, odpowiednio dobrany system ERP może rozwijać się razem z firmą – to odpowiednie narzędzie wspierające sukces firmy.

My jako PracBaza rekrutujemy kandydatów z obszaru systemów klasy ERP

Cieszy mnie to osobiście, że od strony personalnej mamy swój udział w całym złożonym procesie informatyzacji przedsiębiorstw. Istota zagadnienia zaczyna się w ludziach i jest to bardzo istotne by wykfalifikowani specjaliści brali udział w informatyzacji przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *