ERP O PracBaza

Najtrudniejsze rekrutacje w obszarze systemów ERP to…?

Działamy w IT, ale nie do końca…

Systemy ERP to specyficzny obszar. Z jednej strony mówimy o kandydatach, którzy posiadają określone techniczne kompetencje. Z drugiej strony są to osoby odznaczające się wysokimi kompetencjami interpersonalnymi czy komunikacyjnymi. Działamy na styku biznesu i IT, łącząc jedno z drugim, co czasami wydaje się niemożliwe do wykonania – ale tylko z pozoru (w naszym rozumieniu).

Techniczni kandydaci nie tak trudni w rekrutacji

Wbrew pozorom znalezienie super specjalisty z określonymi umiejętnościami technicznymi wcale nie jest tak trudne, jak znalezienie konkretnego menedżera ERP. Sama znajomość baz danych typu SQL, czy umiejętność programowania w C#, C++, C/AL to konkretne kryteria, które umiemy i wiemy jak weryfikować. Wystarczy test lub zadanie i mamy zero-jedynkową odpowiedź. Natomiast sprawa zaczyna się komplikować, gdy musimy również sprawdzić czy dany kandydat posiada określone kompetencje tzw. „miękkie”.

Czym są kompetencje miękkie?

  • umiejętność słuchania
  • cierpliwość
  • zrozumienie
  • empatia
  • energiczność
  • proaktywność
  • duża motywacja w działaniu
  • i inne…

Najtrudniejsza nasza rekrutacja…

Kiedyś musieliśmy znaleźć dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy oczywiście z obszaru wdrożeń systemów klasy ERP – Szefa Oddziału. Poszukiwany kandydat – miała być to osoba techniczna, odznaczająca się określonymi kompetencjami twardymi jak i miękkimi, z wymaganym wieloletnim doświadczeniem z zakresu wdrażania, biegłym angielskim. Sam system ERP to produkt, który jest bardzo niszowym rozwiązaniem na rynku polskim. Kandydatów na to stanowisko było bardzo niewielu a do tego najtrudniejszy był fakt, że po stronie Klienta, poszukiwany kierownik oddziału, miał dołączyć do struktury z jednej zupełnie nowej strony – otwierając oddział. Z drugiej, musiał się wpasować w zespół już istniejącej na rynku wiele lat firmy, wieloletnich pracowników, przejąć pewne standardy pracy. Słowem, łączenie wody i ognia :).

Finalnie, po 3 tygodniach i tak naprawdę sile charakteru naszego kandydata, który po prostu musiał przekonać wszystkich do swojej wizji – udało nam się z sukcesem zamknąć tę rekrutację.

To tylko jeden przykład z naszych działań rekrutacyjnych, jednak my jako PracBaza, współpracując zarówno z Klientami jak i Kandydatami, działamy tak każdego dnia pracy. Razem kierujemy się w tę samą stronę, a zwieńczeniem naszej drogi jest wspólny sukces, który stanowi zatrudnienie kandydata na nowe stanowisko pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *