O PracBaza

Jak rekrutujemy wdrożeniowców w PracBaza?

W PracBazie rekrutujemy wdrożeniowców w ten sam sposób, jak innych technicznych kandydatów. Cały proces zaczyna się od otrzymania informacji, jakiego kandydata poszukuje Pracodawca, jakie musi posiadać umiejętności, doświadczenie, jakimi procesami biznesowymi zajmował się w poprzedniej pracy oraz jakie projekty wdrożeniowe wykonywał. Istotne są także informacje dotyczące znajomości języków obcych, jeśli jest to wymagane na stanowisku. W momencie rekrutowania osoby, która chciałaby się przebranżowić, musimy zdobyć informacje od kandydata na temat tego, czy posiada niezbędne umiejętności potrzebne w wykonywaniu pracy wdrożeniowca systemów ERP, jak np. znajomość SQL, umiejętność obsługi dowolnego systemu ERP czy posiadanie prawa jazdy.

Następnym krokiem jest poszukiwanie kandydatów spełniających wymagania Klienta. Narzędziem, które pomaga nam dotrzeć do odpowiednich kandydatów, to różnego rodzaju branżowe portale ERP, portale społecznościowe, sieci kontaktów, bazy kontaktów czy chociażby biznesowe powiązania i kontakty naszej firmy, która specjalizuje się w obszarze systemów ERP. Korzystamy z własnej bazy kandydatów, których profile posiadamy w systemie ERP wdrożonym pod naszą firmę o nazwie enova365 . Na chwilę obecną liczy ona kilkadziesiąt tysięcy pozycji. Po przeanalizowaniu profili pasujących pod wymagania Klienta, kontaktujemy się z potencjalnymi kandydatami. Z osobami, które są zainteresowane daną rekrutacją umawiamy się na wywiad personalny i zadajemy pytania, które pomagają nam stwierdzić, czy dana osoba jest tą, której szukamy i potrzebujemy ????

Po przeprowadzeniu rozmowy, gdy kandydat wydaje się odpowiedni i spełnia wymagania postawione przez pracodawcę, aranżujemy spotkanie z pracodawca-kandydat. Reszta zależy już od kandydata, jeśli jego kompetencje czy oczekiwania finansowe pokrywają się z oczekiwaniami pracodawcy, możemy śmiało uznać, że rekrutacja została zakończona. Ostatnim punktem w procesie rekrutacji jest pojawienie się w pracy nowego członka zespołu wdrożeniowców ERP.

Na naszej stronie w zakładce oferty pracy można znaleźć wiele ogłoszeń na stanowisko Specjalisty ds. wdrożeń systemów ERP zarówno dla firm wdrożeniowych jak i Klientów końcowych, korzystających z rozwiązań systemów ERP. Jeśli jesteś osobą poszukującą pracy i nie wiesz, która rekrutacja byłaby odpowiednia dla Ciebie, wyślij nam swoje CV a my skontaktujemy się z Tobą i wspólnie omówimy Twoje oczekiwania i umiejętności a następnie doradzimy i przedstawimy możliwe ścieżki rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *